a0117fb9-271f-4079-bb98-f1045653e43d-1-1024x746

Sinateks modaya yön veriyor.

BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde ‘En Başarılı KOBİ’ler kategorisinde ödüle layık görülen Sinateks, üç kuşaktır dünya modasına yön veren kumaşlar üretiyor.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz aralık ayında 46.’sı düzenlenen Ekonomiye Değer katanlar Ödül Töreni’nde, ‘En Başarılı KOBİ’ler’ kategorisinde ödüle layık görülen Sinateks’i ziyaret eden Yeşil Çevre Arıtma Tesisi Genel Müdürü Mehmet Aydın, alınan ödül ve şirketin başarılı çalışmalarından dolayı Sinateks Genel Müdürü Ercan Yıldırım’a tebriklerini iletti.

40 Yıllık Tekstil Şirketi

Sinateks’in 40 yıllık bir aile şirketi olduğunu açıklayan Genel Müdür Ercan Yıldırım da şunları söyledi: “Sinateks, 40 yıllık tekstil geçmişine sahip bir firma. İlk olarak manifaturacılıkla ticari hayatına başladı. Sürekli kendini geliştirip ve yatırımlarına devam ederek bugünlere geldi. 2001 yılında da moda sektörüne yönelik kumaş üretimine geçiş yaptı. Firmamız son yıllarda kadın dış giyim ağırlıklı olmak üzere düz boyalı, iplik boyalı, pamuk, viskon, keten kumaşlar üreten, ham ipliği dışarıdan temin edip diğer tüm prosesleri bünyesinde gerçekleştiren tam entegre bir tesistir. Yılda 4 farklı koleksiyon hazırlayarak bunları moda sektörüne ve dünyanın önemli markalarına sunmaktadır. Başarılı çalışmalarımızın karşılığını göstererek, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından En Başarılı KOBİ’ler arasında gösterilmekten ve verilen ödülden dolayı gurur duyduk.”

Ziyaret sırasında alınan ödül, Sinateks yöneticileri ve çalışanlarının da katılımıyla pasta kesilerek kutlandı.